Jäsenet tyytyväisiä kokoukseen ja tapaamiseen

Kokousväkeä

Yhdistyksen syyskokous pidettiin 6.10. Kumpulassa, Helsingissä. Jäseniä ja heidän perheitään oli paikalla parisenkymmentä. Varsinaisessa kokouksessa käsiteltiin mm. tulevan vuoden toimintasuunnitelma. Tärkein tavoite ensi vuodelle on saada nusinerseeni kaikkien sitä haluavien saataville. Lisäksi päätettiin järjestää SMA-päivä sekä aloittaa uutiskirjeen lähettäminen.


Lisää kokousväkeä

Kokouksessa valittiin myös hallitus seuraavaksi vuodeksi. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Pia Lemmetty. Muut varsinaiset hallituksen jäsenet ovat Raila Riikonen, Eero Järvi, Marita Tiri, Pia Illikainen ja Venla Räty. Varajäsenet ovat Daria Keränen ja Kirsi Liuhto-Moilanen.


nelivetoinen Chasswheel-pyörätuoli

Kokouksen jälkeen vuorossa oli pitsaa ja muita herkkuja. Samalla osallistujat saivat tilaisuuden keskustella keskenään ja vaihtaa kokemuksia Heillä oli myös kokeiltavanaan nelivetoinen Chasswheel-pyörätuoli. Yhdistys kiittää Chasswheeliä tuolin lainasta ja pitsojen sponsoroinnista.