You are currently viewing SMA Finland sai huomattavan lahjoituksen

SMA Finland sai huomattavan lahjoituksen

SMA Finland ry:n syyskuu käynnistyi mukavissa merkeissä, kun yhdistys sai huomattavan lahjoituksen lahjamuistamisista. Oululaisen Kiertokaari Oy:n toimitusjohtaja Markku Illikainen jäi eläkkeelle toimitusjohtajan tehtävästään. Markku oli pyytänyt osoittamaan muistamiset SMA Finlandin tukemiseen. Näistä muodostuikin yli 2000 euron summa yhdistyksen toiminnalle.

Markku toivoo lahjoitusvarat käytettäväksi yhdistyksen nimeämällä tavalla, yhdeksi esimerkiksi hän nosti perheiden virkistystoiminnan.

SMA Finland ry kiittää Markkua ja lahjoittajia sekä toivottaa Markulle mukavia eläkepäiviä!

Katso kiitostervehdys Markulle yhdistyksen Facebook-sivulta

Tue sinäkin SMA Finland ry:tä! Tutustu tukemisen eri tapoihin, tai kysy lisää: hallitus (at) smafinland.fi